Proponowane źródła ciepła w naszych domach drewnianych (z bali oraz szkieletowych):
1. OZE,
2. GAZ,
3. PRĄD,
4. PALIWO STAŁE.
OZE:
pompa ciepła
Pompa ciepła powietrze/woda Vitocal w wykonaniu split wykorzystuje ekologiczne i bezpłatne ciepło zawarte w powietrzu atmosferycznym. Urządzenie jest prawie niesłyszalne. Specjalne, zoptymalizowane akustycznie wentylatory wraz z inteligentnym systemem sterowania ich prędkością obrotową przyczyniają się wydatnie do minimalizacji dźwięku powietrznego przy pracy z pełnym lub częściowym obciążeniem.
W naszych budynkach projektujemy pompy ciepła powietrze-woda marki VIESSMANN t.j.
Vitocal 222-S typu split. Urządzenie składa się z jednostki zewnętrznej, jednostki wewnętrznej wraz z zintegrowanym podgrzewaczem c.w.u. o pojemności 220 litrów oraz buforem c.o. o pojemności 40 litrów.
Vitocal 200-S typu split. Urządzenie składa się z jednostki zewnętrznej, jednostki wewnętrznej oraz bufora wody grzewczej.
Fot. Viessmann
GAZ
W przypadku ogrzewania gazowego źródłem ciepła w naszych projektach dla celów c.o. i c.w.u. są kotły gazowe kondensacyjne z zamkniętą komorą spalania, marki VIESSMANN:
Fot. Viessmann
PRĄD
Maty grzewcze służą do montażu w cienkiej warstwie kleju do płytek, masy samopoziomującej itp. Standardowa minimalna grubość warstwy podłogi wynosi 5-8 mm, a mata grzewcza ma 3-4,5 mm grubości. Minimalizuje to wzrost poziomu podłogi. Elektryczne maty grzewcze składają się z cienkiego kabla bezpiecznie przymocowanego do samoprzylepnej siatki z włókna szklanego, zwykle o szerokości 50 cm. Cienkie maty grzewcze są produkowane jako gotowe części grzewcze o określonej powierzchni (tj. 0,5, 1, 1,5...12 m²) wraz z kablem zasilającym (przewód doprowadzający) i hermetycznie zamkniętymi połączeniami.
Fot. Raychem
układ multi split
Źródłem ciepła dla celów c.o. i c.w.u. może być układ klimatyzacji multi split składający się z jednostki zewnętrznej, jednostek wewnętrznych ściennych/kanałowych oraz modułu hydrobox czyli systemu flexfit-hydrobox. System FlexFit spełnia wymagania dotyczące różnych powierzchni i różnych struktur przestrzennych. Do systemu można podłączyć 4 jednostki wewnętrzne w tym 3 w systemie powietrze/powietrze oraz moduł hydrauliczny powietrze/woda, dzięki któremu uzyskujemy ogrzewanie oraz produkcję ciepłej wody użytkowej. Uwaga: system FlexFit nie umożliwia pracy w trybie chłodzenia i ogrzewania w tym samym czasie.
grzejniki elektryczne.
Fot. FlexFit
grzejniki elektryczne
Fot. Atlantic
kocioł elektryczny
Kotły elektryczne VItotron 100 marki VIESSMANN doskonale nadają się do ogrzewania budynków oddalonych od sieci gazowej. Są idealnym rozwiązaniem w budownictwie energooszczędnym. Kotły elektryczne są nowoczesnym, komfortowym, bezpiecznym i ekologicznym źródłem ciepła. To niewielkie urządzenia o estetycznym wyglądzie, które można łatwo zainstalować praktycznie w dowolnym miejscu. Kocioł elektryczny Vitotron 100 może pełnić funkcję głównego urządzenia grzewczego w budynku lub też wspomagać ogrzewanie domu, w którym głównym źródłem ciepła jest kocioł na paliwo stałe lub kominek. Kocioł Vitotron 100 przy zastosowaniu odpowiednich modułów może współpracować z zasobnikiem buforowym c.o.
Fot. Viessmann
Fot. Viessmann
PALIWO STAŁE
- kominek
Kominek, jako jedyne źródło ciepła będzie dobrym rozwiązaniem centralnego ogrzewania. Zapłon, odpopielanie tacy palnika oraz transport pelletu drzewnego są automatyczne. Elektroniczny regulator kotła z ergonomicznym programowaniem pozwala łatwo uzyskać pożądaną temperaturę ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Najbardziej rozsądnym rozwiązaniem jest połączenie kominka oraz ogrzewania kotłem gazowym kondensacyjnym. Przy takim rozwiązaniu kocioł gazowy ogrzewa dom, a kominek włącza się dodatkowo.
Fot. Kominki Godzic
-kotły na pelet
Kocioł Easypell marki VIESSMANN to automatyczne urządzenia grzewcze, które łączą wysoką wydajność i trwałość z prostotą konstrukcji. Dzięki temu jest niezawodny i bezpieczny oraz pozwala stworzyć prosty i wygodny w obsłudze system
Fot. Viessmann
Fot. Viessmann