L-321projekt domu typu brda

Odbicie lustrzane:
Cena:
2 600,00 zł
Karta katalogowa:

Przegrody zewnętrzne i wewnętrzne nośne Ściany zewnętrzne — w części nośnej parteru i poddasza — ściany gr. 16 cm w konstrukcji szkieletowej + ocieplenie i warstwy wykończeniowe . Ściany...

Czytaj więcej

Opis projektu
Rzuty i przekroje

Opis projektu

Przegrody zewnętrzne i wewnętrzne nośne

  • Ściany zewnętrzne — w części nośnej parteru i poddasza — ściany gr. 16 cm w konstrukcji szkieletowej + ocieplenie i warstwy wykończeniowe .
  • Ściany fundamentowe - znajdujące się częściowo w gruncie, zaprojektowano jako ściany wylewane zbrojone siatką z prętami 010 co 15cm w pionie, w poziomie 06 co 20cm, zbrojenie usytuować obustronnie. . W przypadku wykonania ścian z bloczków betonowych należy wykonać w ścianie rdzenie żelbetowe w odstępach max. co 3m. Rdzenie zbroić podłużnie prętami 4012, strzemionami 06 co 18cm. 
  • Słupy wewnętrzne nośne - pełnią rolę nośną konstrukcji stropu i dachu. W projekcie zastosowano — na parterze i poddaszu słupy nośne gr. 16/16 cm . 

Izolacje termiczne 

  • Podłoga nad pomieszczeniami mieszkalnymi - izolacja z wełny mineralnej o grubości 5 cm. 
  • Podłoga na gruncie - izolacja z pianki poliuretanowej gr. 10 cm.
  • Ściany zewnętrzne na parterze i poddaszu - zaprojektowano ściany wykonane z konstrukcji szkieletowej grubości 16 cm ocieplone wełną mineralną gr 16+5 cm. Ściany fundamentowe wylewane lub murowane z bloczków betonowych do poziomu izolacji poziomej ściany, dodatkowo ocieplone od zewnątrz styropianem gr.8 cm. 
  • Dach - pomiędzy krokwie ułożyć warstwę wełny mineralnej gr. 20cm o zwiększonej gęstości. 

Izolacje przeciwwilgociowe

  • Izolację przeciwwilgociowa należy każdorazowo przystosować do istniejących warunków wilgotnościowych gruntu i poziomu wody gruntowej.  

Izolacje przeciwwilgociowe poziome 

  • Izolacja w posadzce parteru — papa zgrzewalna. Uwaga: w styku z izolacją termiczną stosować wyłącznie lepiki nie powodujące rozpuszczania pianki poliuretanowej, bez wypełniaczy mineralnych. 
  • Izolacja w posadzce poddasza — folia budowlana gruba rozłożona na całej powierzchni, wywinięta na ściany. 
  • Dach - pod wełną ułożyć folię paroszczelną, z góry ułożyć folię paroprzepuszczalną. Pomiędzy warstwą pokrycia i folią paroprzepuszczalną nad wełną mineralną pozostawić szczelinę powietrzną umożliwiającą wentylację. 

Izolacje przeciwwilgociowe pionowe 

  • Izolacja pionowa ścian fundamentowych — do połączenia z izolacją poziomą w cokole budynku wykonana z powłokowych mas bitumicznych — lepik asfaltowy nakładany na gorąco. Ściany posadowione w ziemi należy zabezpieczyć podwójną warstwą papy zgrzewalnej oraz matami typu Foundulina. Wokół budynku wykonać drenaż opaskowy. 

wymiary elementów szkieletowych:
-krokwie: 8/16cm
-belki stropowe: 8/22cm
-jętki: 8/16cm
-płatew wspornikowa 16/32cm (dł:3,20m)

konstrukcja ścian szkieletowych (słupowo-ryglowa):
-słupki narożne/ram okiennych 16/16cm
-słupki w ścianach: 8/16cm
-zastrzały: 8/16cm

Dane techniczne

Powierzchnia użytkowa40.19 m²
Powierzchnia zabudowy35.00 m²
Kubatura netto190.00 m³
Wysokość budynku6.69 m

Projekty podobne

Masz jeszcze pytania lub wątpliwości dotyczące wyboru?

 

Masz jeszcze pytania lub wątpliwości
dotyczące wyboru?

Jak tak, to zadzwoń do nas lub napisz. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania, a w razie potrzeby prześlemy dodatkowe rysunki.

Potrzebujesz dodatkowych informacji - jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Wybrałeś już projekt - to świetnie! Teraz swój projekt zamów u nas.

 

Wybrałeś już projekt - to świetnie!
Teraz swój projekt zamów u nas.

Telefonicznie, przez formularz (koszyk) lub napisz e-mail.

Pamiętaj o podaniu danych wysyłkowych, formy płatności (pobranie, przelew), wersji projektu (podstawowa czy lustrzane odbicie) oraz planowanych zmian. Zadbamy, abyś otrzymał zgodę na zmiany. Nie zapomnij zapytać o rabat oraz dodatki do projektu (dziennik budowy, tablica budowy).

Baza wiedzy

Zajrzyj także do naszej bazy wiedzy