WYSZUKAJ WEDŁUG NAZWY

 

  +48 500 14 18 11

projektydomowzbali@gmail.com

 

 

Domy z bali - Projekty domów całorocznych z bali:

 

L-105
projekt domu całoroczego
Pow. użytkowa: 77.0 m²
L-105
projekt domu całoroczego
Pow. użytkowa: 77.0 m²

L-105
projekt domu całoroczego

Projekty i rzuty domyślne

2700.00 zł

Obróć lustrzanie


 

Opis projektu

 

L-105 to mały dom, który doskonale może służyć na weekendowe i zimowe wypady w góry lub nad jezioro. Dbając o odpowiednie  docieplenie oraz prawidłowe rozprowadzenie ciepłego powietrza z kominka, możemy użytkować ten dom przez cały rok. Zwarta bryła daje możliwość ogrzewania domu jedynie kominkiem. Nic nie stoi oczywiście na przeszkodzie, aby zastosować ogrzewanie gazowe lub inną formę – np. na paliwo stałe (kocioł w piwnicy).

Poziom -1: W piwnicy autor projektu przewidział obszerną kotłownię, z miejscem na składowanie opału oraz dodatkowe dwa pomieszczenia magazynowe. W przypadku zastosowania ogrzewania innego niż na paliwo stałe można wykorzystać na wiele innym sposobów. Proponujemy wykorzystać piwnice na pomieszczenie rekreacyjne np. siłownię, bilard, saunę itp.

poziom 0: Na parterze znajdziemy kuchnię z salonem i aneksem jadalnym. Miejsce znalazło się też na komfortową łazienkę z prysznicem.

Poziom +1: W tej części znajdują się aż trzy pokoje sypialniane i łazienka

 

cena: 2700zł

cena bez instalacji: 1700zł

 


Dane techniczne:

 

Powierzchnia użytkowa

 77.0 m²

Powierzchnia zabudowy

75.1 m²

Wysokość budynku

9,34 m

Kubatura

430,0 m3

Min. wymiar działki

12,5 x 18 m

 

 

  Rzuty

 

Parter
Poddasze
Piwnica
 

 

 

Dom jednorodzinny powinien spełnić kilka warunków,  na które należy zwrócić uwagę przeglądając projeky domów całorocznych.

Najważniejszy wymóg to odpowiednie docieplenie ścian zewnętrznych. W tym przypadku normy są znacznie bardziej rygorystycznie niż w przypadku domków letniskowych.

Inne wymagania stawiane domom całorocznym to:

  • wiatrołap,
  • w przypadku poddasza – powinny zostać zaprojektowane schody, które odpowiadają przepisom Prawa Budowlanego (szerokości biegu schodów 80 cm, szerokość spocznika 80 cm, maksymalnej wysokości stopni 19 cm),
  • posiadać minimalnej wysokości w świetle pomieszczeń przeznaczonych.

Zajrzyj także do naszej BAZY WIEDZY